Ozvučení firemního večírku na míru

Takový firemní večírek může mít mnoho barev. Někdo zvolí klasickou zábavovou kapelu, která se postará o tu správnou párty, někdo sáhne po netradičních umělcích, aby jeho akce byla opravdu jedinečná. S rostoucí originalitou a svérázností takového večera však rostou i nároky na ozvučení. Ne každý zvukař umí pokrýt moderní, avšak třeba akusticky komplikované prostředí, ne každý ví jak ozvučit cajon, hang drum nebo třeba harfu. Klíčem úspěchu je poznání a vědění, jak který nástroj akusticky vlastně funguje. A jak adekvátně zvukově pokrýt svěží a moderní prostor, který je akusticky na míle daleko od „staré dobré sokolovny“.

I. Ozvučení mluveného slova

Hned s první položkou na seznamu to začíná být zajímavé. Přeci jen, svatba v kostele a obřad na louce jsou dost odlišné disciplíny. V kostele je samozřejmě zcela běžné akustické provedení nebo využití místního ozvučení (např. na mluvené slovo). Avšak nápadům se meze nekladou. A ano, už jsem ozvučoval klávesy se zvukem varhan v kostele, ve kterém varhany nebyly. Stejně tak jsem před lety vymyslel způsob, jak ozvučit obřad na louce  (reprodukovaná hudba) bez přívodu elektrické energie. A doutnající centrála na pozadí spalující pohonné hmoty nebyla součástí zvoleného řešení. A riziko případného deště je kapitola sama pro sebe.

2. Ozvučení kapely nebo kapel

Co chcete své firmě nabídnout? Možností je mnoho! Hluboký umělecký zážitek, živá hudba jako kulisa pro stolování na vysoké úrovni, tématická kapela pro rozšíření obzorů, bigband nebo nabušená kapela s dechovou sekcí (např. má Kapela THM). Vše začíná a končí vaší nápaditostí. Vše, co potřebuji, je rider nebo stageplan, v každém případě pak kontakt na příslušné interprety a kapely, abych s nimi vše důležité domluvil, a ušetřil vám tím mnoho starostí 🙂

3. Náročné (členité) prostory a více programů současně

Opravdovým akustickým oříškem je pak prostředí, které neodpovídá běžným “koncertním” standardům. To ale vůbec nemusí být problém! Důležitá je pouze řádná informovanost a příprava, na základě toho lze ozvučit téměř cokoliv a kdekoliv! Mé know how zahrnuje i tuto problematiku – postavení ozvučení na míru konkrétnímu akustickému prostředí a potřebám na míru. A v případě, že máte na srdci bohatou zábavu odehrávající se v několika prostředích současně, mohu vám na klíč postavit takový tým a vybavení, abychom zvládli zvukově pokrýt vše, co si na nás vymyslíte 🙂

Zdroj: Opero Business Hub & Coworking, Praha 1

Rider: Obecné podmínky kapely zahrnující všechny praktické informace (příjezd a odjezd, zázemí, občerstvení, stageplan,…). Ukázka:

Stageplan: Specializovaný plánek obsahující jejich sestavu, rozmístění muzikantů při produkci a jejich zvukové požadavky. Ukázka: